niedziela, 7 lutego 2016

Usiądź i poczekaj .

Czasem czegoś bardzo chcemy, tak bardzo, że to się staje naszym głównym życiowym celem. Pragniemy tego, mówimy sobie, że tylko wtedy będziemy szczęśliwi, jeśli to osiągniemy, dostaniemy, zdobędziemy. Na przykład taka prosta i przez wiele osób znana rzecz: szukanie swojej drugiej połówki. Każdy chyba z nas miał taką sytuacje lub zna osobę, która kiedyś uparcie szukała osoby, z która będzie mogła się związać.
Myślimy tylko o tym by znaleźć kogoś, kto nas pokocha a my jego. Robimy wszystko; częściej wychodzimy z domu, poznajemy nowych ludzi, bardziej zwracamy uwagę na to by ładnie wyglądać, nawet czasem depresyjnie piszemy do  nieznanych nam osób na forach, z pytaniem "czy chcesz się poznać?". Ale co za ironia losu, właśnie wtedy kiedy tak szukamy, staramy się, w ogóle nie możemy nikogo znaleźć. Albo osoby, którymi jesteśmy zainteresowani, nie są zainteresowani nami, albo trudno nam nawiązać znajomość z kimś, kto jest obiektem naszych westchnień, albo ciągle coś nie wychodzi w każdej znajomości. Zawsze coś jest nie tak, mimo że tak bardzo chcemy nic nie układa się po naszej myśli.
To śmieszne ale tak będzie zawsze. Może zdarzy się jeden przypadek na milion, że w takiej sytuacji naprawdę osiągniemy zamierzony cel. Najlepsze w tym wszystkim jest to, że kiedy już przestaniemy gonić za naszym szczęściem, ono samo do nas przyjdzie. Pojawi się tak znikąd, kiedy już zapomnimy, że kiedyś to było w ogóle nam potrzebne.
Zdarza się, że kiedy tak biegniemy i biegniemy, w poszukiwaniu jednej rzeczy nie zauważamy, że ciągle jest przy nas. Jesteśmy tak zaślepieni swoim celem, czekamy na coś niesamowitego. Taką osobę nie można znaleźć, ona przyjdzie sama, pojawi się w naszym życiu mimo, że wcale jej do tego nie zmuszaliśmy. Jej nie da się znaleźć. Znaleźć można prace, wymarzoną sukienkę lecz nie osobę, którą pokochamy. To jest właśnie ta rzecz która przychodzi sama. Właśnie wtedy będzie najlepsza, tylko trzeba ją zauważyć.

Jeśli chcesz, by w twoim życiu pojawił się ktoś, kto da ci szczęście, nada wszystkiemu sens, po prostu przestań o tym myśleć i skup się by być szczęśliwym bez tego. Naucz się żyć bez tej myśli. Wtedy właśnie stanie się to czego wcześniej pragnąłeś. Pojawi się człowiek, który zmieni Twoje życie. A nawet jeśli tak się nie stanie, nawet jeśli ta osoba się nie pojawi i tak będziesz szczęśliwy. Przestaniesz potrzebować takiej osoby i będziesz spełniony bez niej. Może uświadomisz sobie, że to nie jest Twoim prawdziwym pragnieniem, że są ważniejsze rzeczy w twoim życiu. Pamiętaj, że najważniejsze jest by być szczęśliwym samym ze sobą i do tego dążyć, by czuć się ze sobą dobrze. Nie należy szukać kogoś kogo pokochamy, jeśli nie pokochamy siebie. Od tego zacznij; pokochaj siebie.

TEKST : Zuzia
FOTOGRAF : Zuzia
MODELKA :  Monika 

1 komentarz:

  1. Piękny teks, ale niewielu ludzi się kieruje podobnymi zasadami, niestety...

    OdpowiedzUsuń