piątek, 12 czerwca 2015

Czy Ty mi zaufasz ?

Ponoć dzieciom jest łatwiej. Dzieci nie mają problemów, a co najważniejsze dzieci potrafią ufać. Ufają każdemu, nawet temu komu nie warto. Niezbyt opłacalne ale życie jest wbrew pozorom łatwiejsze. Łatwiejsze? Tak, łatwiejsze. Mimo, że mama mi wciąż powtarza, żeby nie ufać zbyt szybko, bo można się przeliczyć to właśnie bycie ufnym jest dobre. Lepiej wierzyć każdemu niż nikomu. Nie chodzi tu o to by tracić własny rozum, nie mieć własnego zdania lub po prostu być naiwnym. Chodzi mi o to, że nie należy być pełnym obaw i żyć w ciągłym strachu, że wszyscy nas okłamują. Spotykamy się z takimi osobami często i życie z nimi nie należy do najłatwiejszych. Nawet jak im się zwierzysz, powiesz sekret oni nie uwierzą, uznają, że po prostu chcesz wzbudzić zaufanie. Lepiej jest wierzyć innym i się zawieść na nich niż nie ufać nikomu i żyć w ciągłym strachu. Brzmi bezsensownie ale taka jest prawda. Czasem będzie boleć kiedy się na kimś przeliczymy ale należy sobie wtedy powiedzieć "jeśli tak postąpił to nie zasługuje na moją przyjaźń".
Czasem kiedy się na kim zawiedziemy wybieramy właśnie taką drogę, że przestajemy ufać już komukolwiek, a dystans do innych mamy przeogromny. Nie myślmy, że całe społeczeństwo nas okłamuje, to że jedna, dwie czy nawet dziesięć osób tak zrobiło nie oznacza, że całe siedem miliardów populacji ludzkiej postąpi tak samo. 
Wiem, że to nie jest łatwe zaufać po ciężkich przeżyciach, myśl, że może stać się tak jeszcze raz, że znowu będziemy cierpieć przez własną łatwo ufność nas przeraża i myślimy, że lepiej się zamknąć w sobie i na nikogo już się nie otwierać. Lecz to błąd, to nas jeszcze bardziej zdołuje. 
Należy mieć taką dziecinną wiarę, być pozytywnie nastawionym do każdego człowieka. Z czasem okaże się czy był on tego wart, A jeśli nie był nie obwiniaj się o to. Po prostu jego strata, że nie potrafił tego docenić, że miał kogoś takiego jak Ty. 
TEKST: Zuzia
Fotograf: Monika
Modelka: Zuzia

4 komentarze:

 1. Super blog, śiczne zdjęcia i wystrój.

  Zapraszam na mojego: wikiandmarta.blogspot.com
  Obserwacja za obserwacje? Komentarz za komentarz?:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja niestety się już zawiodłam i wolę nie ryzykować ;) fajna stylizacja!

  http://przyszlosczapisanawterazniejszosci.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czasem tak bywa, ze sie zrazamy, ale czasem warto zaryzykowac. Twoj blog jest bardzo mily w czytaniu. Powodzenia w blogowaniu 😊

   Usuń
 3. Niestety ja też wiele razy się zawiodłam. Obecnie jestem bardzo bardzo ostrożna.
  http://alia-natalia.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń