niedziela, 18 stycznia 2015

przyjaźń według mnie .

Wiele stron internetowych osobę bliską naszemu sercu, czyli przyjaciela definiują tak :

Przyjaciel to ktoś, z kimś chcesz być bardziej, niż wkurzają cię jego wady, dziwactwa, poglądy.To ktoś, za kimś nie musisz się czujnie oglądać gdy staje za twoimi plecami- dosłownie i w przenośni. Możesz liczyć na jego pomoc i wsparcie.Z przyjacielem lubi się rozmawiać, milczeć, przebywać, robić coś razem.Najważniejsze - przyjaciele się akceptują. Nawet jak jeden osobiście nie lubi, nie rozumie, albo nie zgadza się na to, co jest ważne dla drugiego, wspiera go w tym.

Nie mówię, że się z tym nie zgadzam, bo potwierdzam to ale ja bym jeszcze dodała, że przyjaciel to taki pamiętnik, w którym zapisuję swoje wszystkie przeżycia, myśli. Ta bliska osoba może się z tym nie zgadzać ale nie odwraca się od nas. Rozumie to co czujemy a przynajmniej próbuje nas zrozumieć. Ja nie ukrywam tego co mnie denerwuję i mojemu przyjacielowi staram się wyjaśnić dlaczego i w jaki sposób drażnią mnie jego wady, zachowanie. Są chwilę uniesienia, są krzyki, bo to rozładowuje emocje, ale później staramy się sobie wyjaśnić co jest źle . I tak pokrótce według mnie powinna wyglądać przyjaźń. Można jeszcze długo się na ten temat rozpisywać ale komu by się chciało tyle czytać ?


TEKST: Monika
MODELKA: Monika
ZDJĘCIA: Zuzia

3 komentarze:

 1. pięknie Ci w okularach ;)

  masz ochotę na wspólną obserwację? zacznij i daj znać u mnie, od razu się odwdzięczam♥ www.similarose.blogspot.com-kliknij

  OdpowiedzUsuń
 2. Trafne porównanie przyjaciela do pamiętnika :)
  A ta pierwsza stylizacja śliczna *u*
  http://you-always-be.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo fajny post :-) Masz rację, zgadzam sie z Twoim zdaniem ;-)) buziaki
  Obserwuje i liczę na to samo:

  http://nataliazarzycka.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń