niedziela, 25 stycznia 2015

o stresie, smutku i rozpaczy .

Każdy człowiek zna te uczucie beznadziei i smutku. Jest to jedna z nie od łącznych doznań w naszym życiu. I bez względu jak bardzo jesteśmy szczęśliwymi ludźmi zawsze jest taki moment kiedy nic się nie chcę i na chwilę wszystko traci sens. U niektórych to trwa moment, u innych pół dnia, dzień, tydzień, miesiąc. Zawsze jednak to znika. Właśnie... znika. Użyłam trochę nie odpowiedniego słowa.
Samo nic nie zniknie. Człowiek sam decyduję o tym co się z nim dzieje. Więc kiedy będziemy tak czekać i czekać aż w końcu smutek nas opuści to się nie doczekamy. Tak jak z wszystkim innym sami musimy sobie z nim poradzić i go wyprosić z naszej głowy. Smutek jest potrzebny, są potrzebne takie momenty. Trzeba jednak wiedzieć kiedy powiedzieć mu dość, bo w końcu przejmie nad nami kontrolę. Przyzwyczaimy się do niego, zniszczy w nas to co piękne, zniszczy nas.
Należę do ludzi, którzy wolą sami sobie radzić z problemami i nie mówić o nich. Inni za mnie ich nie rozwiążą, mają własne problemy. Dochodzę jednak do wrażenie, że ludzie teraz starają się zwrócić na siebie uwagę używając do tego czegoś w rodzaju: "jestem smutna, życie nie ma sensu, idę skoczyć". Chcą by ktoś się nimi przejął a może czasem chcą być przez to fajni. Powody smutku są różne, w większości przypadków są to jednak sprawy, z którymi można sobie poradzić, czasem można z nich wyciągnąć jakieś pouczenie, można coś zrozumieć. Wszystko jest po coś. Zamiast więc chwalić się swoimi problemami całemu internetowi należy iść przed siebie, pokazywać, że jest się silnym, żadne sprawy nie przeszkodzą w szczęściu. Usłyszałam kiedyś piękne słowa " By docenić piękno szczęścia trzeba poznać smutek". Po to jest smutek, byśmy potrafili doceniać to co piękne, radosne, to dzięki czemu chce nam się rano wstawać. Nie pogrążajmy się w smutku. Nie pozwólmy by błahostki nas zniszczyły i zabrały nam szczęście.

TEKST : Zuzia
MODELKA: Zuzia
ZDJĘCIA : Monika

11 komentarzy:

 1. Dokładnie, nie należy wszystkiego wyolbrzymiać. Skupmy się na otoczeniu i dostrzegajmy w nich piękno. Trzeba również nauczyć się z tego cieszyć.
  Ślicznie wyglądasz na białym tle! *-*

  Pozdrawiam, http://mojswiat9893.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. Notka daje do myślenia. Podczas zdjęć musiało być zimno! :p
  my-different-thinking.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja szczerze mowiac wole sobie radzic sobie z problemami przy pomocy przyjaciol :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne zdjęcia *.*

  Może wspólna obserwacja? Daj znać u mnie:
  rilseee.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 6. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

  OdpowiedzUsuń
 7. Macie naprawdę świetnego bloga! Wszystko mi się tu podoba! Desing, Wasz sposób pisania, zdjęcia... Jestem po raz pierwszy na Waszym blogu, ale na pewno nie ostatni. :)
  Życzę Wam powodzenia w dalszym blogowaniu!
  www.niekontrolowanee.blogspot.com zapraszam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Ten post daje wiele do myślenia...
  Mam problemów od groma, no ale z przyjaciółmi raźniej :D Bardzo podoba mi się wasz sposób pisania ^^ ładny, przyjrzysty blog i ładne zdjęcia-dzięki tym rzeczom wygodnie i przyjemnie się czyta waszego bloga :)
  Przemyślana notka w 100%

  Pozdrawiam
  www.with-dreams-of-the-world.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 9. Muszę wiedzieć skąd masz tą przecudowną marynarkę!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ZARA, ale kupiona już jakieś 2 lata temu :)

   Usuń