niedziela, 23 listopada 2014

bo marzenia należy realizować

    Jakiś czas temu zastanawiałam się nad tym by zrobić swoją listę rzeczy, które chciałabym zrealizować, taką "listę marzeń". Każdy z nas ma na siebie jakiś plan. Czasem siedzimy i myślimy, że w życiu musimy zrobić tak wiele, zawsze odkładamy to na później, "a będzie jeszcze czas... teraz jeszcze nie ta chwila... jest na to za wcześnie"- tak się to najczęściej kończy. Najprostszy i chyba najlepszy przykład większości dziewczyn: "Zacznę ćwiczyć", ja wiele razy sobie to powtarzałam, a potem było tak jak stwierdziłam wcześniej, nagle pojawiało się tysiąc wymówek i przeszkód.
Taka lista by się więc przydała, kiedy miałabym to wszystko na papierze i wyznaczyłabym sobie odpowiedni czas na realizację, np. miesiąc lub rok byłoby o wiele łatwiej. W mojej głowie nie panował, by taki chaos, wszystko byłoby punkt po punkcie spisane. 
   Jednak lista nie wystarczy, bo przecież zwykła kartka nie zmieni naszego życia. Musimy nabrać odwagi i nie patrzeć jak inni to odbiorą. Ludzie mają dziwny nawyk patrzenia na reakcje ludzi, przed wykonaniem najdrobniejszego ruchu najpierw rozglądamy się na innych. To jest nasze życie, dlaczego więc ciągłe zadowolenie innych jest dla nas takie oczywiste i ważne. My powinniśmy zadowolić siebie, oni niech sami dbają o siebie. Brzmi egoistycznie. Nie chodzi tu jednak o egoizm, owszem należy pomagać innym, tu jednak nie chodzi o pomaganie... Tu rozmowa toczy się na temat naszych decyzji, chcę uświadomić, że nie należy patrzeć co ludzie pomyślą lecz robić to co serce nam dyktuje. Nie bójmy się robić rzeczy szalonych, róbmy to na co mamy ochotę. Żyje się raz, gdybyśmy więc chcieli ciągle coś odkładać to w końcu nie będziemy już mieć na kiedy to odłożyć.
   Tak więc podsumowując, musimy "rozpisać" swoje marzenia, bo każde marzenie da się wykonać. Najczęściej właśnie jedyną przeszkodą są inni ludzie i ich reakcja. Wyznaczajmy sobie cele, bo często właśnie bywa tak, że nie mamy swoich celów wyznaczonych, są gdzieś tam głęboko w naszej głowie ale szybko o nich zapominamy. A jakie jest życie bez celów? To one nadają jakiś sens. Bo dopiero gdy one się pojawią to będziemy w pełni z siebie dumni. Kiedy będziemy mieć cele i marzenia. 


3 komentarze:

 1. Mega podoba mi się twój szablon

  I styl pisania też masz bardzo ciekawy

  Może obserwacja za obserwację?

  Jeśli się zgadzasz zacznij, napisz u mnie "obserwuję" na końcu komentarza, a ja się odwdzięczę

  MÓJ BLOG ♥ KLIK

  OdpowiedzUsuń
 2. Dokładnie, żyjmy po swojemu, a nikomu nic do tego :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny wpis i piękne zdjęcia ;****

  Obserwuję, mogę liczyć na to samo? :) będę wpadać częściej :)
  http://luxwell.blogspot.com/2014/11/3-sezonowcy.html

  OdpowiedzUsuń