wtorek, 25 listopada 2014

bierz to co zjesz.

Nasze życie polega na dokonywaniu wyborów. Jest to naszą codziennością. Może nie przywiązujemy do tego jakiejś większej uwagi ale na każdym kroku podejmujemy decyzje. Przykładowo rano kiedy się obudzimy wybieramy ubrania w jakich wyjdziemy z domu lub co zjemy na śniadanie.
Te wybory zaważają na naszym losie. Jeśli zjemy coś pożywnego na śniadanie to dzień rozpocznie się z pozytywnym kopnięciem. W ten sposób zadbaliśmy o nasze zdrowie i nastawienie do otoczenia.

Może powinniśmy zacząć przywiązywać większą uwagę do tego co "jemy" ? Jeśli zaczniemy myśleć nad tym co robimy i co chcemy uzyskać po "zjedzeniu śniadania" to będziemy bardziej zadowoleni z siebie samych.

Sami także decydujemy o tym jaką ocenę dostaniemy ze sprawdzianu czy jak napiszemy egzamin. Dlatego nie powinniśmy narzekać gdy dostaniemy negatywną ocenę, bo sami dokonaliśmy takiego wyboru. My sami spowodowaliśmy, że mamy załóżmy tę 1. Gdybyśmy chcieli dostać 5 to byśmy się nauczyli tak by ją dostać. Każdy z nas ma takie same możliwości.
 Podobnie jest ze związkami...Jeżeli jedna osoba zaczyna narzekać na tę drugą i opowiada to wszystkim wokoło to po co w ogóle jest z tym kimś. Sami chcieliśmy być z tą osobą więc powinniśmy ją tolerować lub jej powiedzieć co nam nie odpowiada a nie wszystkim wokoło.
Wracając do tematu szkoły to sami też wybieramy sobie szkołę czy studia. Nie narzekajmy na szkołę skoro sami ją wybraliśmy. Powinniśmy się wiązać z tym, że jeśli chcemy coś osiągnąć to czeka nas ciężka praca. Nic łatwo nie przychodzi.

Więc pomyślmy o tym co robimy bo każdy wybór decyduje o naszej przyszłości. Pomyślmy o tym co jest dla nas ważne i najważniejsze i starajmy się do tego dążyć chociażbyśmy mieli nie spać po nocach. Gdy to osiągniemy będziemy naprawdę szczęśliwi i zadowoleni że nasze poświęcenie, nie przespane noce nie poszły na marne.

Napisała: Monika
Na zdjęciach: Monika

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz